"Ideal Cat" Cattery
Indre Poceviciute-Bagdzevice
+370 682 02266 (LT)
+505 5765 0276 (NI)
e-mail: peterbald@gmail.com
Lithuania, Nicaragua

Antra katė namuose. Kaip jas supažindinti nepraliejant kraujo :)

Kas geriau berniukas ar mergaitė?

Pradėkime nuo to, kad šie patarimai skirti kastruotiems katinams/ sterilizuotoms katėms.
Šansų, kad sugyvens du nekastruoti katinai praktiškai išvis nėra o ir dvi nesterilizuotos katės kankinamos noro pratęsti giminę gali elgtis labai neadekvačiai.
Na, o du, galintys pratęsti giminę skirtingų lyčių atstovai , gyvenantys toje pačioje erdvėje… Kvepia dauginimu ir sadizmu. Nes išsekusi nuo dažnų gimdymų katė labai greit mirs, o išgyvenę kačiukai bus silpni ir neatsparūs ligoms.
Iš mano patirties geriausiai sutaria sterilizuota katyte su kastruotu katineliu arba dvi sterilizuotos mergytes.

Taigi, išsirinkote katytę(ar kačiuką), pavadinkime ją NAUJĄJA  ir vežatės namo pas ten jau gyvenančią katę(ar katiną, nesvarbu), pavadinkime ja SENĄJA.

1a diena – 1as žingnis – SKIRTINGI KAMBARIAI

Pirma nukarpote nagus ABIEMS !!!! (geriausia tai padaryt iš anksto)

Naujają katytę uždarote į nedidelę erdvę. Tai gali būti vonia, virtuvė ar vienas iš kambarių. Svarbu, kad jos regimumo zonoje būtų WC dėžutė ir ne mažiau pusė metro nuo jos maistas ir vanduo.
Iš Naujosios namų turėjote parsivežti truputėlį panaudoto kraiko, kurį supilkite ant šviežaus kraiko į WC dėžutę. Taip pat turėjote gauti įprasto maisto ir guoliuką(pledą, rankšluostį, medžiagos gabalą) kvepiantį namais.
Palikite Naująją katytę apsiprasti šiame kambaryje ir nueikite pas Senają katę.
Daugiau dėmesio (nors ir labai norisi elgtis atvirkščiai) skirkite SENAJAI katei.  Jokiu būdu ji neturi pasijausti atstumta. Ji jaučia/girdi/užuodžia kad namie atsirado nauja katė, todėl itin svarbu jai parodyti, jog ji vis dar tebėra Jūsų “mylimiausia mergytė”.
Idealu jei Jūsų šeimoje yra daugiau narių, tada vienas jų galėtų likti su Naujaja katyte- šnekintų ją, glostytų, ramintų, kitas būtų su Senąja.

2a diena arba ta diena kai…
…Naujoji katytė  šiek tiek apsipras :
1) pavalgys, pagers,
2) nueis į tualetą
3) ty jau labai nebestresuos

Jei Naujoji katytė nevalgys, neis i WC, bus pasislėpusi, kito žingsnio daryti negalima. 

2as žingsnis- SUPAŽINDINAME PER KVAPUS

Apkeiskite Naujosios ir Senosios katyčių WC dėžutes (JOSE TURI BŪTI ATLIKTI GAMTINIAI REIKALAI! Neišvalykite jų!). Kai katės jau apuostys WC dėžutes ir nebekreips į jas dėmesio apkeiskit jų GUOLIUS. Ty Naujosios katytės guolį atneškite į Senosios teritoriją. Kai katės atliks savo reikalus svetimoje WC dėžutėje vėl jas apkeiskite išvalydami tik išmatas, šlapimą palikdami. Ir taip keitaliokite dėžutes kaskart katėms atlikus savo reikalus (neišvalykite pilnai dėžučių- šlapimas katėms yra informacijos šaltinis)
Labai stebėkite KAIP Senoji reaguoja į svetimą kvapą jos teritorijoje.
-ar nepasišiaušia?
-neurzgia?
-jums netikėtai (o iš tiesų specialiai tyliai) priėjus neišsigąsta Jūsų, nepuola/nebėga?
jei šių agresijos požymių nėra galima eiti prie kito žingsnio.

3as žingsnis- APKEIČIAME VIETOMIS 

Atsargiai (kad nesusitiktų) apkeičiate kates vietomis. T.y. Senoji nunešama į tą kambarį kuriame jau “apsigyveno” Naujoji katytė.  Naujoji paleidžiama vaikščioti po visą likusią erdvę (butą. Jei butas/namas didelis tada išskiriame dar vieną didesnį už aną kambarį ).
Jei Jūsų namuose yra pagalvėlių, pledų, guoliukų katei Jums reikia šiais daiktais aptrinti Naująją katę. Tokiu būdu Jūs paliksite Jos kvapą. Ypač trinkite į tas vietas po smakru kur kiekvienai katei patinka būti glostomai.
Grįžkite pas Senąją katę, atsiminkite, kad svarbiausia JI. Ji neturi pajusti varžovės, neturi pasijausti atstumta ir nebemylima.
Jei yra be galo didelis noras- o jis tikrai bus-pabendrauti su Naująja katyte, darykite tai kai nemato senoji. Bet kažkas iš namiškių turėtų būti ir su senąja, nes ji girdės kitame kambaryje sklindančius meilius žodžius NE JAI ir Naujosios patenkintą murkimą
).

Idealu jei Naujoji katė buvo uždaryta į tokią erdvę kur per durų apačią ji galėjo užuosti Senąją katę.

Kita diena- 4as žingsnis – SUPAŽINDINAME PER SAUGŲ ATSTUMĄ

Sugrąžinate Naująją katę į mažąją erdvę, o Senąją katę į jos teritoriją. Žiūrite kaip Senoji reaguoja i svetimą kvapą, ji jau turėjo suvokti, kad tas kvapas yra visur jos teritorijoje. Jei Senoji katė apuosčiusi namus jaučiasi ramiai, atsigula mėgstamoje vietoje, nesinervuoja tada uždarykite Naująją i transporterį  ir ineškite į tą kambarį kuriame yra Senoji kate. Kai senoji pradės šnypšti pabandykite ją sugėdinti, jei tai nepadės švelniai, bet griežtai sprigtelkite jai per nosį ar ausį su žodžiais “negalima bartis ant mažiukų”.
Jei senoji labai nervuojasi- puldinėja transporterį ar garsiai šnypšdama bėga į šalį,  mažylę išneškite atgal ir kartokite pirmuosius žingsnius- kaitaliokit jas vietomis po skirtingus kambarius, nakčiai uždarant i patalpas “per duris”.
Naująją katytę galite išleisti iš transporterio tik tada kai Senoji katė nebereaguos į jį.

Du elgesio variantai:
I. Jei senoji katė nerodo visiškai jokios agresijos o Naujoji (ypač jei tai maža katytė) šnypščia tada galite jas paleisti kartu ir visai nereikia toliau skaityti. Mažoji pamirš apie šnypštimus jau po poros valandų ir užmigs ant senosios katės nugaros.

II. Bet jei Senoji katė net ir po keleto dienų “kvapų kaitaliojimo” vistiek elgiasi agresyviai ir Naujoji katė taip pat šnypščia dar ne praraskite vilties. 

Tiesiog paimkite(nusipirkite/pasiskolinkite) du transporterius,  viename pasodinkite Naująją, kitame Senąją kates ir pastatykite pradžioje skirtinguose kambario kraštuose, bet taip, kad viena kitą matytų. Kai šnypštimai iš narvų baigsis atstumą sumažinkite, kai vėl nurims dar sumažinkite kol abu narvus sulieskit tarpusavyje. t.y jos viena kita puikiai matys, užuos, bet negalės sužeisti. Tada jus atsisėkite šalia ir kai katės pradės šnypšti barkite ir gėdinkite ABI kates. (“ir kaip tau negėda šnypšti ant katytės jai ir taip baisu naujuose namuose. O tu ko čia aiškini, juk čia ne tavo teritorija, čia jos namai buvo. Cit abi, ššš, raminkitės. Fuuu, begėdė… ir tt ir pan)
Jei tai užtruks ilgai (katės nenorės nusiraminti) elkitės vėl kaip pirmą dieną- atskirkite nakčiai į atskirus kambarius. Ir kitą diena vėl jas pažindinkite tik transporteriuose.
Jokiu būdu neišleiskite kačių iš transporterių jei jos vis dar elgiasi nervingai ar agresyviai. Išleisti galima tik tada kai jos demonstratyviai viena kitą ignoruos.

3-4 ir tt dienos

Jos jau viena kitą pamatė, užuodė ir suvokė, kad “ko gero ŠITA niekur nebedings”
Dar dėl tvarkos apsišnypščia, bet jau nebeurzgia. Tada galima paleisti.
Turėkite šalia pasidėję vandens pistoletą, gėlių purkštuką ir/ar puodelį su vandeniu jei ekstra atveju reikėtų kažkaip “atvėsinti aistras” ty jei staiga katės sugalvotų viena kitą pulti.

Greičiausiai katės pirmomis “palaidomis” dienomis tiesiog ignoruos viena kitą (ta vistiek stebės kur yra kita). Tai yra PUIKU! Stenkitės dėmesį dabar skirti abiems vienodai.  Bet per daug myluoti nereikia, geriau šiek tiek abejingumo abiems ir griežtumo jei prasideda kovos pozos.

Po keleto dienu piktumai is abieju pusių turėtų baigtis o kada pilnai susidraugs priklauso nuo kačių charakterio, bet kad susidraugs TAI FAKTAS, nors pirma diena gali būti ir nepanašu,kad Jūsų namuose kada nors bus taika ir ramybė.

Esminiai momentai:
1. Negalima atnešti Senajai katei Naujosios ir iš karto pristatyti:”nu va čia bus tavo draugė” (pasekmės gali būti su kraujo žymėmis tiek naujosios katytės atžvilgiu tiek Jūsų atžvilgiu)
2. Senoji neturi pasijusti atstumta, bet turi suvokti,kad negalima pulti.
3. Nieko baisaus neatsitiks jei Naujoji (ypač jei tai maža katytė) pirmomis dienomis gaus mažiau dėmesio. Jos gailus “verkimas” gali labai “sušvelninti” Senąją katę ir gal net motinystės instinktą iššaukti. Tačiau nereikia VISAI užmiršti Naujosios. Jai gi labai baisu naujuose namuose. Idealu jei vienas šeimos narys būna su viena, o kitas su kita (pasikeičiant).
4. Prieš parsivežant katytę  pabandykite aprengti Senąją katę ir pažiūrėkite kaip ji reaguoja. Jei ji sustings ir vaikščios tarsi suparalyžiuota, vadinasi aprengimas gali būti puikus būdas “nuraminti” katę jei ji bandys gainioti/pulti Naująją gyventoją jau po paleidimo į bendrą erdvę (bet turite aprengti abi, kad būtų vienodai “nuskriaustos”). Tačiau jei aprengus katę ji pradeda isteriškai lakstyti po kambarį- šis būdas netinka.

Gudrybės:

Jei katės nebesipyks, tačiau didelės meilės viena kitai nerodys (praėjus keletui mėnesių po supažindinimo) galite išbandyti šią gudrybę. Ištepkite abi žuvų taukais ir uždarykite nakčiai į transporterį, dėžę ar kokią kitą itin mažą erdvę. Katė pradės laižytis ir dėl vietos trūkumo laižyti viena kitą. Taigi ryte jos jau kvepės vienodai ir nebesipyks :) Jei taip uždarinėsite nakčiai kokią savaitę (vėliau jau nebereikia žuvies taukų, kad vidurių nepaleistų) jos taps itin geromis draugėmis :)

Kai paleisite kates į bendrą kambarį, maitinkite jas “skanumynais”- žalia mėsa, konservais ir pan įdėdami maista į didelę VIENĄ lėkštę. Jos turi būti priverstos valgyti iš vienos lėkštės. “Skanumynas” turi būti toks skanus, kad dėl jo paaukoti baimę :)

Sėkmės !!!

Jei turite kokių klausimų galite drąsiai rašyti juos komentaruose.
Norėdami šį straipsnį patalpinti savo puslapyje turite gauti www.peterbald.lt savininko leidimą.